کرگیری

7 / 10
از 3 کاربر

کرگیری یا مغزه گیری اصطلاحا به برش بتن مسلح به صورت استوانه ای گفته می شود در این روش دستگاه با استفاده از مته های کرگیری و خنک کننده آب برش بتن مسلح را انجام میدهد.

از نکات مهم در این امر این است که در هنگام برش تیرچه یا استندر ها بریده نشوند زیرا باعث ضعف در سازه می شوند.کر گیری به چند دلیل انجام میشود.

 اول اینکه برای عبور لوله ها و تاسیسات نیاز به سوراخ در سقف ها و یا دیوار های بتنی باشد و بدون تخریب و ضربه به بتن در محل دقیق بخواهیم لوله را رد بکنیم.

دوم زمانیکه برای کاشت میلگرد در سازه های بتنی نیاز به سوراخ در محل هایی باشد که با دریل چکشی نتوانیم انجام دهیم. سوم برای مغزه گیری از بتن به جهت آزمایشات بتن مانند فشاری و چهارم برای برش بتن مسلح که در این روش چند سوراخ کنار هم و به صورت همپوشانی میزنیم تا قطعه بزرگ بتنی را جدا کنیم .

عملیات کر گیری برای کاشت میلگرد میتواند این کمک را به ما بکند که قطر کمتری از بتن را نسبت به حالت دریل کردن سوراخ کند و نیز میتوان فاصله کاشت میلگرد ها را به هم نزدیکتر کرد.

در آزمایشات بتن با توجه به ابعاد درخواستی آزمایشگاه میتوان قطر مورد نر را برداشت و برای آزمایش استفاده نمود. یکی از نکات مهم در کر گیری توجه به جنس مته کرگیری مخصوصا سگمنت های سر مته است زیرا قسمت آسیب پذیر مته ها سگمنت های آن هستند.

در صورت خرابی ممکن است خطر آفرین شوند لذا از جنس مناسب و مرغوب باید استفاده شود.ما مفتخریم تا ملزومات برش بتن را برای شما در دسترس قرار دهیم تا سرعتر و بی دقدقه به پروژه ها خدمات ارائه دهید.

از جمله کالاهایی که برای برش بتن نیاز است صفحه برش بتن و سیم برش بتن مسلح و سگمنت کوبی برای صفحات تعمیری و دستگاه کاتر میباشد.مته کرگیری متشکل از قسمتی لوله ای شکل و سمباده هایی با نام سگمنت است که به دستگاهی به نام کرگیر وصل شده و با حرکت دورانی برش بتن مسلح را امکان پزیر میکند.

این مته ها با توجه به اصطکاک بالایی که هنگام برش پیدا می کنند نیاز به آب برای خنک کردن مته ها میباشد زیرا در غیر این صورت مته داغ کرده و سگمنت ها کنده می شوند. از این روش سوراخکاری برای مکان هایی که ما نیاز به سوراخ کردن و کاشت در محل خاصی داریم استفاده می شود و دقیقا در محل مورد نظر سوراخی به ابعادی بین 20mm تا 350mm میتوان ایجاد کرد و مغزه بتن را بیرون کشید. گاهی از این روش برای مغزه گیری جهت آزمایش فشاری بتن موجود استفاده می کنند.

یکی از روش های تخریب غیر مخرب بتن مسلح برش بتن میباشد. برش بتن با استفاده از کاتر و یا سیم برش و یا کرگیری انجام میشود. برش بتن مسلح بدون ضربه به سازه بتن و بدون آب کردن میلگرد های داخل بتن مسلح از مزایای استفاده از این روش است. در این روش برش بتن به صورت مکانیکی صورت میگیرد و بدون کوچکترین ضربه به بتن و ایجاد ترک و نیز بدون نیاز به آب کردن میلگرد ها و آسیب به میلگرد ها انجام میشود در این روش میتوان تیر و ستون و سقف و دیوار بتنی را با هر ابعاد و اندازه برش داد. برش تیر و برش ستون و برش دیوار برشی و برش دال توسط نیروی مجرب این شرکت انجام میشود و هزینه هایی که برای برش انجام میشود  در مقایسه با آسیبی که به سازه در صورت تخریب مخرب وارد می شود بسیار ناچیز است.

در هنگام برش بتن توجه به نکات ایمنی بسیار مهم است زیرا این عملیات جز کارهای پر خطر است. هم وزن قطعات بتنی بالاست و هم ابزاری که برای برش بتن مسلح استفاده میشوند میتوانند خطر زا باشند برای مثال در حالت سیم برش اگر سیم پاره شود سگمنت ها با سرعت بالا به اطراف پرتاب می شوند که میتواند آسیب و حتی مرگ به همراه داشته باشند و یا در سیستم کاتر در زمانی که کاتر داغ باشد و آب به صفحات نرسد باعث کنده شدن سگمنت ها از صفحه و مجددا خطر در پی دارد.

مته کرگیری متشکل از قسمتی لوله ای شکل و سمباده هایی با نام سگمنت است که به دستگاهی به نام کرگیر وصل شده و با حرکت دورانی برش بتن مسلح را امکان پزیر میکند. این مته ها با توجه به اصطکاک بالایی که هنگام برش پیدا می کنند نیاز به آب برای خنک کردن مته ها میباشد زیرا در غیر این صورت مته داغ کرده و سگمنت ها کنده می شوند. از این روش سوراخکاری برای مکان هایی که ما نیاز به سوراخ کردن و کاشت در محل خاصی داریم استفاده می شود و دقیقا در محل مورد نظر سوراخی به ابعادی بین 20mm تا 350mm میتوان ایجاد کرد و مغزه بتن را بیرون کشید. گاهی از این روش برای مغزه گیری جهت آزمایش فشاری بتن موجود استفاده می کنند.

 ما مفتخریم تا ملزومات برش بتن را برای شما در دسترس قرار دهیم تا سرعتر و بی دقدقه به پروژه ها خدمات ارائه دهید. از جمله کالاهایی که برای برش بتن نیاز است صفحه برش بتن و سیم برش بتن مسلح و سگمنت کوبی برای صفحات تعمیری و دستگاه کاتر میباشد.

 

 

 

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :