عملیات کاشت میلگرد

10 / 10
از 1 کاربر

کاشت میلگرد امروزه در علوم مهندسی ساختمان بسیار کاربرد دارد این روش که سالهاست در اروپا و کشورهای پیشرفته مورد استفاده است نزدیک به 2 دهه است که وارد کشور شده و برای الحاق سازه های فلزی و بتنی در ایران مورد استفاده است از دیگر استفاده های کاشت میلگرد تقویت سازه است و گاهی جابجایی در سازه های بتنی برای مثال

برای جابجا کردن ستون ها و تیر ها و یا اضافه کردن سطح مقطع بتن

 افزایش تعداد میلگرد ها

از این روش برای دال کوبی و یا کنسول ها در سازه های بتنی

و یا کاشت صفحه پلیت روی سازه بتنی با توجه به محاسبات میتوان از این روش استفاده کرد.

چسب کاشت میلگرد انواع مختلفی دارد و استفاده از هر کدام از این چسب ها بسته به نوع بارگذاری و روش اجرا متفاوت است و باید طبق استاندارد همان چسب کاشت میلگرد و محاسبات برای تقویت سازه از آن بهره برد مقاوم سازی در ایران با توجه به تغییرات آیین نانه ها مستلزم محاسبات جدید می باشد.

محاسبات کاشت با نرم افزار های مختلفی انجام میشود وتقویت سازه را دقیقا مشخص میکند به کدام شکل باید انجام شود.

چسب کاشت میلگرد در این محاسبات آورده شده و مقاومت آن در نر گرفته میشود. در کاشت میلگرد به فاصله میلگرد ها از یکدیگر باید توجه کرد زیرا فاصله کم مخصوصا در سیستم دریل کاری باعث ترک شده و ضعف شدیدی در قسمت کاشته شده ایجاد میکند.

 یکی از تکنولوژی های جدید و نو ظهور صنعت ساختمان برای الحاق قسمت های جدید به اسکلت بتنی و یا تقویت قسمت هایی که باربری آنها افزایش یافته و در طراحی اولیه مد نظر قرار نگرفته کاشت میلگرد است.

چسب کاشت میلگرد یک محصول شیمیایی میباشد که با چسبندگی بالایی که نسبت به فولاد و بتن دارد میتواند این دو را آن چنان به یکدیگر وصل کند که گویی از ابتدا میلگرد ها به صورت انتظار در بتن بوده اند.

برند های مختلفی از چسب های کاشت میلگرد در بازار موجود است که مهم ترین و بهترین و پر مصرفترین آنها عبارتند از چسب هیلتی hilti و چسب کالم kalm و چسب ممو memo که هر سه آنها ساخت و تولید کشور آلمان هستند.

 

 

 در کاشت میلگرد به فاصله میلگرد ها از یکدیگر باید توجه کرد زیرا فاصله کم مخصوصا در سیستم دریل کاری باعث ترک شده و ضعف شدیدی در قسمت کاشته شده ایجاد میکند. یکی از تکنولوژی های جدید و نو ظهور صنعت ساختمان برای الحاق قسمت های جدید به اسکلت بتنی و یا تقویت قسمت هایی که باربری آنها افزایش یافته و در طراحی اولیه مد نظر قرار نگرفته کاشت میلگرد است

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :