برش بتن

10 / 10
از 10 کاربر

یکی از روش های تخریب غیر مخرب بتن مسلح برش بتن میباشد.

برش بتن با استفاده از کاتر و یا سیم برش و یا کرگیری انجام میشود. برش بتن مسلح بدون ضربه به سازه بتن و بدون آب کردن میلگرد های داخل بتن مسلح از مزایای استفاده از این روش است. در این روش برش بتن به صورت مکانیکی صورت میگیرد و بدون کوچکترین ضربه به بتن و ایجاد ترک و نیز بدون نیاز به آب کردن میلگرد ها و آسیب به میلگرد ها انجام میشود در این روش میتوان تیر و ستون و سقف و دیوار بتنی را با هر ابعاد و اندازه برش داد.

برش تیر و برش ستون و برش دیوار برشی و برش دال توسط نیروی مجرب این شرکت انجام میشود و هزینه هایی که برای برش انجام میشود  در مقایسه با آسیبی که به سازه در صورت تخریب مخرب وارد می شود بسیار ناچیز است. در هنگام برش بتن توجه به نکات ایمنی بسیار مهم است زیرا این عملیات جز کارهای پر خطر است.

هم وزن قطعات بتنی بالاست و هم ابزاری که برای برش بتن مسلح استفاده میشوند میتوانند خطر زا باشند برای مثال در حالت سیم برش اگر سیم پاره شود سگمنت ها با سرعت بالا به اطراف پرتاب می شوند که میتواند آسیب و حتی مرگ به همراه داشته باشند و یا در سیستم کاتر در زمانی که کاتر داغ باشد و آب به صفحات نرسد باعث کنده شدن سگمنت ها از صفحه و مجددا خطر در پی دارد.مته کرگیری متشکل از قسمتی لوله ای شکل و سمباده هایی با نام سگمنت است که به دستگاهی به نام کرگیر وصل شده و با حرکت دورانی برش بتن مسلح را امکان پزیر میکند. این مته ها با توجه به اصطکاک بالایی که هنگام برش پیدا می کنند نیاز به آب برای خنک کردن مته ها میباشد زیرا در غیر این صورت مته داغ کرده و سگمنت ها کنده می شوند.

از این روش سوراخکاری برای مکان هایی که ما نیاز به سوراخ کردن و کاشت در محل خاصی داریم استفاده می شود و دقیقا در محل مورد نظر سوراخی به ابعادی بین 20mm تا 350mm میتوان ایجاد کرد و مغزه بتن را بیرون کشید.

گاهی از این روش برای مغزه گیری جهت آزمایش فشاری بتن موجود استفاده می کنند. ما مفتخریم تا ملزومات برش بتن را برای شما در دسترس قرار دهیم تا سرعتر و بی دقدقه به پروژه ها خدمات ارائه دهید.

از جمله کالاهایی که برای برش بتن نیاز است صفحه برش بتن و سیم برش بتن مسلح و سگمنت کوبی برای صفحات تعمیری و دستگاه کاتر میباشد.

 

 

 

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :