کاشت میلگرد

یکی از تکنولوژی های جدید و نو ظهور صنعت ساختمان برای الحاق قسمت های جدید به اسکلت بتنی و یا تقویت قسمت هایی که باربری آنها افزایش یافته و در طراحی اولیه مد نظر قرار نگرفته کاشت میلگرد است.

چسب کاشت میلگرد یک محصول شیمیایی می باشد که با چسبندگی بالایی که نسبت به فولاد و بتن دارد می تواند این دو را آن چنان به یکدیگر وصل کند که گویی از ابتدا میلگرد ها به صورت انتظار در بتن بوده اند.

برند های مختلفی از چسب های کاشت میلگرد در بازار موجود است که مهم ترین و بهترین و پر مصرفترین آنها عبارتند از چسب هیلتی HILTI و چسب کالم KALM و چسب ممو MEMO که هر سه آنها ساخت و تولید کشور آلمان هستند.

جهت سفارش و تحویل اکسپرس با ما تماس بگیرید.

برای دیدن قیمت ها در دیجی کالا کلیک کنید.

 

کاشت میلگرد درکرج امروزه در علوم مهندسی ساختمان بسیار کاربرد دارد این روش که سالهاست در اروپا و کشورهای پیشرفته مورد استفاده می باشد .نزدیک به دو دهه است که وارد کشور شده  و برای الحاق سازه های فلزی به بتنی و بنتنی به بتنی در ایران مورد استفاده قرار گرفته است از دیگر استفاده های کاشت میلگرد تقویت سازه است و گاهی جابجایی در سازه های بتنی برای مثال برای جابجا کردن ستون ها و تیر ها و یا اضافه کردن سطح مقطع بتن و افزایش تعداد میلگرد ها میتوان از این روش استفاده کرد ،برای ایجاد کنسول یا به صورت دال کوبی در سازه های بتنی ویا به وسیله کاشت میلگرد با صفحه پلیت با توجه به محاسبات می توان از این روش استفاده کرد.

چسب کاشت میلگرد انواع مختلفی دارد و استفاده از هر کدام از این چسب ها بسته به نوع بارگذاری و روش اجرا متفاوت است و باید طبق استاندارد همان چسب کاشت میلگرد و محاسبات برای تقویت سازه از آن بهره برد مقاوم سازی در ایران با توجه به تغییرات آیین نانه ها مستلزم محاسبات جدید می باشد.

محاسبات کاشت میلگرد با نرم افزار های مختلفی انجام می شود و تقویت سازه را دقیقا مشخص می کند به کدام شکل باید انجام شود. چسب کاشت میلگرد در این محاسبات آورده شده و مقاومت آن در نظر گرفته می شود. در کاشت میلگرد به فاصله میلگرد ها از یکدیگر باید توجه کرد زیرا فاصله کم مخصوصا در سیستم دریل کاری باعث ترک شده و ضعف شدیدی در قسمت کاشته شده را ایجاد می کند. 

انتخاب چسب و محاسبات مهمترین عامل در  کاشت میلگرد می باشد.

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :